Корзина покупок

Товаров: 0 (0 грн)
В корзине пусто!
(044)38-38-144 (093)351-48-80
(068)17-00-801 (095)502-08-94
Категории
Язык  RussianУкраинский

скетчбук

Що таке скетчбук і як вибрати правильний скетчбук?

Не знаєте, який скетчбук вибрати? Загубилися серед різноманіття форм, кольорів, розмірів і типів альбомів для малювання? Ми допоможемо вам вибрати ваш скетчбук і зробити це правильно.

Що таке скетчбук?

Скетчбук — буквально перекладається,  як альбом для начерків (sketch, скетч – це начерк, book – книга). Раніше ми саме так і називали ці блокноти — альбом для малювання, альбом для замальовок, альбом для нарисів. Але більш коротке слово - «скетч бук»  зараз озагальнює ці поняття.

Зазвичай скетчбук — це блокнот невеликого розміру, що зручно завжди мати з собою. Він – як записна книжка, тільки для малювання. Бувають і більші скетчбуки (альбоми), які потрібні, коли художники цілеспрямовано планують проекти значного розміру, наприклад, складно зробити докладний сценарій для картини 1,5х2 м в кишеньковому блокноті.

Скетчбук — ідеальний інструмент для фіксування ідей і задумів, переживань, замальовок емоційного стану. Спочатку скетчбук був блокнот художника. Це невеликий альбом або блокнот, куди художник заносить свої ідеї, начерки, де він тренується малювати, робить потрібні помітки.

Проте з часом люди інших творчих професій також освоїли скетчбук.  Дизайнери одягу і інтер'єрів, архітектори, стилісти, навіть письменники стали всі свої ідеї, думки і ескізи фіксувати в скетчбуках. Практично кожен, хто захоплюється графікою, живописом, скульптурою, або хто так чи інакше пов'язаний із творчістю, має  скетчбуки. Більш того, професіонали зазвичай мають по кілька скетчбуков  для різних цілей.

І ви можете собі купити скетчбук і робити різні замальовки, ескізи, вклеювати туди сподобалися картинки, стікери, оформляти кожну сторінку в певному стилі і ще багато всього. Загалом, скетчбук — це комора ідей творчої людини, яку він створює сам.

Зараз дуже популярним напрямком стало ведення тревел-бука, або щоденника з подорожі, в якому можна замальовувати враження, вклеювати фотографії, квитки і взагалі робити все, що прийде в голову.

Регулярне ведення скетчбука – корисне заняття, а якщо творчість є вашою професією, то навіть і необхідне. Начерки допомагають набити руку в малюванні і поліпшити свої навички в композиції, до того ж, так ви надовго збережете свої ідеї та враження. Навіть якщо перші начерки соромно комусь показати, це не привід для переживань. Всі з чогось починають.

Так як вибрати скетчбук і як навчиться правильно з ним працювати?

Який скетчбук купити?

Починаєте (або продовжуєте) малювати і хочете швидко купити скетчбук? Тоді головне — вирішити, якими інструментами ви найчастіше будете малювати в них. Потрібно розуміти, що скетчбуки бувають для маркерів, для змішаних технік, для акварелі, для сухих інструментів (ручка, олівець, пастель).

Скетчбуки для маркерів

 

Якщо вам потрібен надійний скетчбук для художніх маркерів (таких, як Copic, Style File Marker або Winsor & Newton), то кращим вибором, звичайно, стануть скетчбуки легендарної  німецької марки Leuchtturm1917. Зручні розміри, добрий абсолютно білий  папір в середині  (180 г/кв. м). Скетчбуки  Leuchtturm1917 — ідеальний вибір для тих, хто малює копиками і художніми маркерами взагалі.

Втім, хорошим придбанням стануть і склейки для маркерам  Copic зі спеціальним папером, захищеної від протікання або скетчбуки виробника маркерів  Style File Marker.

У вибірці нижче ми пропонуємо вам ознайомитися з кращими скетч буками  для маркерів, які представлені в нашому магазині:

 

Cairefontaine Layout Pad - склейка для маркерів A4

StyleFile Marker - скетчбук для маркерів Premium портрет A4

Derwent INSPIRE ME — скетчбук для маркерів 20х20 см

The Mun Inkbook Bigsquare Sketchbook A4

Canson альбом для маркера The Wall A4

transotype Copic Marker Pad — склейка для маркерів A4

Leuchtturm1917 Medium Sketchbook Orange

Maxgoodz Classic White А5 для маркерів

Скетчбуки для акварелі

Акварельний папір більш щільний в масі, але набагато слабкіше проклеєний, ніж звичайний папір, тому відмінно тримає воду і дає ті самі ефекти розпливання, м'якого градієнта. Зрозуміло, акварельний папір має текстурою, вона трохи шорстка і не гладка. У нас ви можете знайти наступні варіанти скетчбуков з акварельного папером:

Foss paper Aqua Sketchbook A4

Hahnemuhle Bamboo А5

LANA Travel Book - альбом для акварелі A5

Voodoo Books Aquarello Sketchbook A4

Maxgoodz Classic Aqua А5

Скетчбук Memorandum AQUARELLO MEMO BOOK (нелинованный), A4

Falafel Sketchbook S4 Grey Aquarelle A4

Hahnemuhle Bamboo Carnet de Voyage А5

 

Універсальні скетчбуки (для малювання у змішаних техніках)

Універсальні скетчбуки зазвичай виготовляються з паперу підвищеної стійкості до стирання і середньої щільності. Мета таких скетчбуков — дати максимальний простір в творчості. Можна використовувати різні інтрументи (трохи — пастелі, трохи туші або акварелі). Звичайно ж, універсальні скетчбуки ідеально будуть «тримати» сухі інструменти, такі, як олівці або лінери.

Зверніть увагу на ці альбоми для малювання у змішаних техніках:

Voodoo Books Red Line Sketchbook A4

Clairefontaine Goldline блокнот для ескізів портретний A4 на спіралі

Підписні видання скетчбук Портрети A4

Скетчбук Memorandum Eagle's book (нелинованный), A4

Foss paper Tropical Sketchbook A5

Fabriano Schizzi - блокнот для графіки і каліграфії A5 спіраль по довгій стороні

Clairefontaine альбом склейка Paint On A4

Kraftbook Скетчбук Море А5

Щоб купити саме те, що вам потрібно, пропонуємо подивитися на великий асортимент скетчбуков в нашому магазині і вибрати підходящий, виходячи з декількох параметрів скетчбука:

1. Щільність паперу в  скетчбуке

Папір в скетчбуках розрізняється за кольором, яскравості, щільністю, текстурою, придатності для конкретних матеріалів по вашому емоційному сприйняттю (це теж дуже важливо!).  Ви плануєте малювати маркерами?  Тоді вам підійдуть скечбуки  Leuchtturm1917 або унікальні скетчбуки з чорним папером Ogami.  Можливо, вам потрібен скетчбук  з чорними листами? Або з комбінованим блоком, де є сторінки різних кольорів? Або у всьому скетчбуке повинна бути крафтовий папір?

2. Розмір (формат) скетчбука

Ви збираєтеся носити його з собою в сумці і вам потрібен кишеньковий скетчбук? Або носити в сумці і зберігати на полиці? Тоді на ваш вибір — скетчбуки та альбоми для малювання в самому популярному форматі  Medium або А5. А може, ви плануєте малювати на пленер і з етюдником і вам потрібно більше простору для творчості? Тоді ваш вибір — скетчбуки великих розмірів А4 і А3, або навіть склеювання художньої папери.

Ми рекомендуємо наступні скетч буки  у найпопулярніших форматах:

У форматі А6 (кишеньковий варіант) ми рекомендуємо наступні моделі скетчбуков:

Leuchtturm1917 Pocket Sketchbook Berry

Canson Універсальний Artbook A6

Hahnemuhle Скетчбук-щоденник Sketch diary А6

Foss paper Neon Sketchbook A6

У форматі А5 (найпопулярніший скетчбук для подорожей і щоденних замальовок на бігу) вам можуть підійти ці моделі:

Kraftbook Скетчбук Серпанок А5

Leuchtturm1917 Medium Sketchbook Purple

Canson Artbook Mix Media A5+ на спіралі

Hahnemuhle Travel Journal А5

У форматі А4 дуже хорошим вибором стануть наступні моделі скетчбуков:

Leuchtturm1917 Master Sketchbook Azure

Canson альбом для маркера The Wall A4

LANA Livre De Dessin альбом для малювання А4

Canson Illustration — склейка для графіки (комікси, манга) A4

У форматі А3 ви знайдете величезний простір для творчості з цими моделями скетчбуков:

Canson One Artbook A3

Clairefontaine Crok'Book A3

Derwent SKETCH&STORE А3

Canson Marker Layout — склейка для маркерів і каппилярных ручок A3

3. Форма скетчбука

Квадратний, прямокутний, витягнутий: який вам більше подобається і який відповідає вашим завданням?

4. Вид палітурки

Це може бути пружина (спіраль), м'яка або тверда обкладинка, зшиті сторінки, скетчбук з відкритим палітуркою, або проста склейка якісної акварельного паперу або паперу для графіки.

5. Аксесуари для роботи з скетчбуком

Планшет – твердий аркуш картону, пластику або дерева, який виконує роль обкладинки на задній частині скетчбука. Він потрібен, щоб можна було з комфортом малювати, навіть якщо столу під рукою не виявиться.

Затискачі для паперу — рекомендуємо придбати набори затискачів для паперів, якими ви зручно зафіксуєте лист альбому або скетчбука під час малювання і не дасте йому закритися в самий невідповідний момент.

При роботі з скетчбуком головне — не забувати основні правила, які ми перерахували нижче.

Правила роботи з скетчбуком

Скетчбук потрібен для того, щоб фіксувати свої ідеї, тобто скетчбук повинен бути постійно під рукою.

У нього можна вставляти будь-які картинки, фото, шматочки тканини, інші матеріали і все, що захочеться.

Чим більше інформації в вашому скетчбуке, тим більше він буде вам корисний.

Скетчбук необхідно використовувати постійно.

Мабуть, найголовніше правило:  скетчбук зобов'язаний бути зручним та зрозумілим для вас, т. к. це джерело для вашого натхнення!

  • (044)38-38-144 (093)351-48-80
  • г. Киев, ул. Андрея Малышко, 31
Darilka.com.ua